Coinbase  با 2 شکایت جدید در بحبوحه تحقیقات SEC روبرو شد

Coinbase با 2 شکایت جدید در بحبوحه تحقیقات SEC روبرو شد

Coinbase اکنون با نظارت بیشتر از سوی تنظیم کننده ها مواجه است و هدف شکایت های متعدد قضایی قرار گرفته است. صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در سانفرانسیسکو که در حال حاضر توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی است، اکنون با دو ادعای حقوقی دیگر از سوی دو شرکت مواجه است.

روز پنجشنبه، شرکت حقوقی Bragar Eagel & Squire مستقر در نیویورک اعلام کرد که از Coinbase به دلیل ادعاهای فریبنده در مورد اقدامات تجاری خود شکایت خواهد کرد. Pomerantz LLP همچنین شکایتی علیه صرافی ارائه کرده است و ادعا می کند که هرگونه خسارت وارد شده در نتیجه نقض قوانین اوراق بهادار فدرال توسط متهم باید جبران شود. 

در هر دو شکایت، شاکی‌ها ادعا می‌کنند که کوین‌بیس در بازه زمانی ۱۴ آوریل ۲۰۲۱ تا ۲۶ جولای ۲۰۲۲ در رابطه با کسب‌وکار، عملیات و تلاش‌های مربوط به انطباق شرکت، اظهارات متقلبانه و فریبنده‌ای انجام داده است. طبق این شکایت‌ها، کوین‌بیس از افشای این موضوع که رمزارز مشتریان به عنوان سپرده این شرکت در آن نگهداری می‌شود و آن را به بخشی از دارایی ورشکستگی تبدیل می کند که در آن مشتریان به عنوان بستانکاران عمومی بدون وثیقه شرکت تلقی می شوند ، خودداری کرده است.

علاوه بر این، Coinbase از افشای اینکه به شهروندان ایالات متحده اجازه داد و ستد دارایی‌های دیجیتالی را می‌دهد که علی‌رغم آگاهی و رضایت آنها نیاز به تایید SEC به عنوان اوراق بهادار دارد، خودداری کرد. به این ترتیب، شکایت‌ها ادعا می‌کنند که نمایندگی های  Coinbase همیشه، تا حد قابل توجهی، در نتیجه اقدامات قبلی،دروغ و فریبکارانه بوده است.

منبع: Cointelegraph

 

  • اشتراک