پس از احراز هویت در سامانه سجام و دریافت کد بورسی و ثبت نام در یک کارگزاری معتبر، مهم ترین امر، آموزش و یادگیری این بازار می باشد. دوره رایگان تحلیلگر شو آکادمی مالی آرش به عنوان یک پیش نیاز قدرتمند و کافی برای شروع فعالیت در بازار های مالی طراحی گردیده است.

امکان سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت در بورس تهران وجود دارد. برای فعالیت به صورت کوتاه مدت در بورس تهران اموزش پیشرفته با تجربه کافی و مدیریت سرمایه الزامی می باشد. لازم به ذکر است سرمایه گذاری های اصولی و بلند مدت چند ساله در بورس تهران بورس تهران نسبت به بازارها یی نظیر طلا، دلار  و مسکن عملکرد بهتری دارد.

یکی از مزیت های یک دوره آموزشی خوب آموزش مدیریت سرمایه  در کنار ارائه استراتژی های مناسب و کارآمد می باشد. ابتدا لازم به ذکر است وعده هایی نظیر انجام معامله بدون ریسک از دست دادن سرمایه و کسب سود های ثابت نا متعارف  درست و نبوده و مغایر با ماهیت بازار می باشد. اما با سپری نمودن یک دوره آموزشی مناسب میتوان میزان ریسک را به حداقل رساند و از معاملات هیجانی اجتناب نمود.

برای فعالیت در بورس تهران نیاز به داشتن تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی نمی باشد و افراد با هر سطح از تحصیلات در صورت یادگیری دوره رایگان تحلیلگر شو قادر به  شرکت در دوره بورس تهران خواهند بود.

با توجه به محدود بودن زمان انجام معاملات در بورس تهران که کمتر از 4 ساعت می باشد، فعلابت در این بازار تبدیل به یک شغل دوم جذاب برای افراد گردیده است.

دوره بورس تهران آکادمی مالی آرش بسیار کاربردی، آسان و پولساز طراحی گردیده است و تنها با سپری نمودن پیش نیاز این دوره می توان به درآمد رسید.